Hakkımızda - Liman Huzurevi ve Bakımevi - Yaşlı Bakım Merkezi
logo
  • 0 (212) 662 01 41

  • info@limanhuzurevi.com

  • Liman Yeşilköy

  • Yeşilköy Mah. Cümbüş Sok. No:8 Bakırköy / İstanbul

Hakkımızda

Liman huzur ve bakım evi 2013 yılında şehrin merkezinde ama bir o kadarda sakin ve huzur içinde yaşayabilecekleri, denize, marinaya sıfır mesafede, her türlü dini vecibelerini rahatlıkla yerine getirebilecekleri İstanbul’un nadide semtlerinden biri olan Yeşilköy’de çok özel bir mekanda kurulmuştur. Kurumumuz huzurevi ve Bakım Ünitesi olmak üzere iki grup konuk profiline hizmet verilmektedir. Huzurevi bölümüne bağımsız yaşayabilen yaşlılar, bakım ünitesine hastalıkları nedeniyle özel bakıma ihtiyaç duyan bireyler kabul edilmektedir. Özel sürekli bakıma ihityaç duyan yaşlılarımız için özel bakım üniteleri oluşturulmuştur.

Amacımız, bakıma ihtiyaç duyan, yalnızlıktan sıkılan, sağlık desteği arayan yaşlılarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi daha  rahat ve aktif geçirmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda konuklarımıza kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri, konforlu ve bir o kadar da bakım hizmetini aksatmayacak ferahlıkta mekanlar oluşturduk. Bütün yaşlılarımız keyif alacakları, yaşam kalitelerini artıran, konforlu, huzurlu, sağlıklı, mutlu olabilecekleri mekanlarda, yaşamdan kopmadan, kendilerini sonsuz bir yaşam içinde hissedecekleri bir hayatı hakketmektedirler. Hasta ve yaşlılara tam teşekküllü bakım hizmeti verirken herhangi bir ırk, inanç, siyasal veya sosyal statü ayrımı gözetmeyiz. İhtiyaçlarına, inançlarına, haysiyetlerine, hassasiyetlerine ve yaşam biçimlerine saygı gösteririz.

Hasta olsun veya olmasın yaşlı kişi için yalnızlık en önemli depresyon nedenlerinden biridir. Yaşlılarımıza yaşıtlarıyla sohbet edebilecekleri, anılarını paylaşabilecekleri, sosyal hayatın içinde yer alarak mutlu olabilecekleri olanaklar sağlayarak yalnızlık hissini önlemeye çalışırız. Kurumumuzu tercih ettiğiniz ilk andan itibaren, tecrübeli ve güler yüzlü personelimizin güvencesinde olacaksınız. Bakım ünitelerimizin tamamında haftanın tüm günü kadrolu kurum doktorumuz ,uzman psikiyatri doktoru ,part-time nöroloji  doktoru vardır. Hemşire ve bakıcılık hizmetleri 24 saat eksiksiz verilir. Özel bakım ünitelerimiz hastane sonrası, hastane tedavisi sonlanmış ama evde bakım güçlüğü çekilen, tıbbi bakım ağırlıklı, fiziksel aktivitesi kısıtlı ve yatağa bağımlı, hastalıkları nedeniyle özel bakıma ihtiyaç duyan bireylerimize yöneliktir.